Новини


Всеукраїнська мережева бібліотечна акція 
"Читаємо казки В.О.Сухомлинського"
Всесвітній день читання вголос          
 


2 лютого 2022 року в ліцеї №35 ім.В.Шеймана до Всесвітнього дня читання вголос була проведена бібліотечна акція "Читаємо казки В.О.Сухомлинського". Участь в акції взяли учні 4-А та 4-Г класів. Учні читали вголос казки з книжки В.О.Сухомлинського "Я розповім вам казку..."










За бажанням діти намалюють до казок ілюстрації.



Святий Миколай

День святого Миколая (також Свято святого Миколая, у народі — День Миколи, Зимовий Миколай) — день святкування та вшанування пам'яті святого Миколая.

За традицією, цієї ночі діти отримують подарунки під подушками. Тому вони вірять у диво, звершуване святим Миколаєм і вчаться у святого бути милосердними. Святий Миколай опікується воїнами, водіями і тими, хто подорожує, допомагає бідним у скруті; вважається покровителем дітей і студентівморяківторговців, і лучників.

В пам'ять про милосердя святого Миколая, цього дня відзначається Міжнародний день допомоги бідним.



Книжкова виставка в бібліотеці  «По Україні з краю в край   ходить Святий Миколай!»                     



Миколая день – найкраще свято для дітей! Вважається, що протягом року святий Миколай стежить за всіма хлопчиками та дівчатками, записує їхні вчинки до двох книжок: хороші – до білої, погані – до чорної. В ніч на 19 грудня Святий обходить домівки і залишає малечі подарунки, на які вони заслуговують. Якщо дитина увесь рік була слухняна, чемна, старанна, то Миколай кладе їй під подушку гостинця, а якщо неслухняна, вередлива або ледача, то вона отримує від Миколая різочку – вербовий прутик, щоб знала, як слід поводитись. І сьогодні ми перевіримо: чи всі отримають подарунки від Святого Миколая? Чи зможете його зустріти? Щиро й гарно привітати?

 

До Ліцею №35 завітав Святий Миколай




Свято Миколи, який вважається покровителем бідний і знедолених та заступником рибалок і моряків. Святого Миколу вшановують два рази на рік: 22 травня і 19 грудня. У народі кажуть: «До першого Миколи не буває холодно ніколи, а до другого Миколи не буває тепла ніколи".




Миколай. Прощавайте,любі діточки! За рік знову завітаю до вас на українську землю. Благатиму Господа Всевишнього,щоб він послав нам щастя, здоров’я, а всьому українському народу – кращу долю. Будьте здорові, а я поспішаю, бо чекають на мене ще діти в багатьох містах і селах!                                           
                 
День пам'яті жертв голодоморів

День пам'яті жертв голодоморів припадає на 27 листопада. Традиційно після загальнонаціональної хвилини мовчання о 16.00 год. по всій Україні пройде громадська Всеукраїнська акція «Запали свічку 




Тематична книжкова виставка






16 листопада Міжнародний день толерантності


Тематична книжкова виставка


 Що таке толерантність?

Толерантність - повага, сприйняття та розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості. Формуванню толерантності сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті й переконань.Толерантність - це єдність у різноманітті.

Виховний захід у 2-А класі "Дружба спрямована у майбутнє"

Бесіда у 5-В класі
"Толерантність людини- найважливіша умова миру та злагоди в сім'ї, суспільстві, державі"


Приклади толерантності: батьки миряться з певною поведінкою своїх дітей; людина терпить слабкості іншої людини. 

 






Виходячи з досліджень, які здійснювалися в науковій літературі, можна виділити три основні типи толерантності:

  • – звичайна байдужість;
  • – тип, якому відповідає синонім толерантності – терпимість (від "терпіти", "страждати"); це означає переносити інаковість інших – їх погляди, вірування, манери тощо – тільки з міркувань принципу. 
  • – любов. Любити іншу людину – означає сприймати її такою, якою вона є, і насолоджуватися саме цією інакшістю. У любові люди усвідомлюють один одного як доповнення до цілого, як рівноцінні складові цього цілого.





Краєзнавчий ранок 

"Рідне місто пізнаю"




День краєзнавчої літератури

                                   Флешмоб   "Казками та легендами повито рідний край"




                Вернісаж "Рушникове диво"






До Всесвітнього дня захисту тварин у 1-х та 2-х класів пройшов урок доброти.

(виховання любові до тварини, відповідальність за них та дбайливе ставлення до них)





























Бажаю вам бути завжди уважними до наших пухнастих друзів і турбуватися про них!







Тематична книжкова виставка "Знатні люди краю"(про славетних земляків)
                                                                                    


Краєзнавчий ранок у 1класі "Рідне місто пізнаю"




Виховний захід "Я бережу свою природу, бо в мене, земле, ти одна"





Бабин Яр


Майбутнім поколінням необхідно знати ці страшні цифри

Два слова, за якими понад 100 тисяч людських життів.

Два слова, за якими мільйони скалічених доль.

Два слова, за якими 80 років спільного болю єврейського та українського народів.

Бабин Яр…

Два коротких слова, що звучать, як два коротких постріли, але несуть у собі довгі й жахливі спогади для кількох поколінь. Бо вони знають і пам’ятають, що пострілів у Бабиному Яру, на жаль, пролунало не два, а в сотні, тисячі, у десятки тисяч разів більше. Гідне місце пам’яті сотень тисяч жертв, убитих у 1941-1943 роках. Бабин Яр – два жахливих слова, які завжди будуть у нашому минулому. Ніколи знову – два важливих слова, які завжди будуть у нашому майбутньому.

І трагедія Бабиного Яру, яка сталася в Україні 80 років тому, ніколи не повинна повторитися.

Ні в Україні.

Ні в інших куточках Європи.

Ніде у світі.

Ніколи знову.

Вічна пам'ять усім жертвам Бабиного Яру!

Вічна пам'ять усім жертвам Голокосту!

Вічна пам'ять усім жертвам Другої світової війни! 








Учні ліцею № 35 імені Валентина Шеймана

  взяли участь в  екологічній акції "Врятуй дерево" по збору макулатури з 20 по 22 вересня 2021року. Всі отримані за збір макулатури кошти підуть на заохочення учнів за участь в конкурсах, вікторинах, квестах, на закупівлю грамот, дипломів, солодощів та оновлення необхідного обладнання. 

                   


Зібрали 1тонну 200 кг макулатури!



Дякуємо!






Молодці! Всі класи прийняли активну участь.




Впізнай рідне місто

                                               



З нагоди святкування Дня міста робітники дитячої бібліотеки ім. Пушкіна влаштували низку зустрічей з юними читачами. На одну з них прийшли учні 2-г класу Ліцею 35. Діти познайомилися з історією міста, взяли участь у цікавій вікторині "Впізнай рідне місто".



Відвідування бібліотеки виявилося цікавим і захоплюючим!




                "Монетки дітям"

У вересні 2021 року учнівський та педагогічний колектив Ліцею № 35 імені Валентина Шеймана взяв участь в акції "Монетки дітям", яку організував Національний Банк України та благодійний фонд "Таблеточки". Були зібрані монети номіналом 25 копійок кількістю 4380 шт., це 1095 гривень. Найбільшу кількість монеток зібрали учні початкової ланки ліцею, пишаємося. Усі кошти надійшли на допомогу онкохворим дітям.


 


Дякуємо всім, хто об'єднався заради допомоги дітям!






Зі святом Першого Дзвоника!


 З нагоди дня знань вітаю усіх з початком навчального року. Бажаю міцного здоров’я, впевненості у власних силах та відвертого прагнення до нових знань, адже вони це сила!



 Цього дня 150 років  тому народилася Леся Українка: 10 вражаючих фактів про геніальну поетесу, які мало хто знає







Лариса Косач – геній української літератури, що входить в умовну тріаду Шевченко-Франко-Українка. Її вірші вчать ще змалку, тож здавалось би, що ми знаємо про цю поетесу все. Адже про неї завжди багато говорять, багато пишуть, багато дискутують… Принаймні, однозначно більше, ніж, скажімо, про її матір – ще одну визначну поетесу Олену Пчілку. Та насправді ми зовсім не знаємо Українки. Тож зараз я спробую трішки пролити світла на життєві таємниці феномену, який можна назвати «Ucrainka incognita».









Вітання учнів ліцею з Днем Соборності України



10 грудня - Міжнародний день захисту прав людини


                     


Бібліотечний урок у 5-А класі за темою:

  "Русской речи государь- по прозванию Словарь"

Ребята совершили небольшое путешествие в страну словарей и энциклопедий. На свете их существует великое множество, на нашей выставку представлена только малая их часть. Привыкайте заглядывать в эти полезные книги, когда у вас возникают вопросы. Энциклопедии обогатят ваш кругозор, словари помогут сделать вашу речь богатой и выразительной, а я помогу вам в работе с ними.








16 листопада - Міжнародний день толерантності









9 ЛИСТОПАДА – ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВ





 

І возвеличимо на диво

І розум наш, і наш язик...

Т.Г. Шевченко

   День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначають в Україні. Встановлене воно 9 листопада 1997 р. Указом Президента «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».

   За православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

 Преподобний Нестор Літописець

   Чернецтво Нестор прийняв у 17-річному віці, пізніше висвячений в сан диякона. Він був книжником з широким історичним світоглядом і великим літературним хистом. Автор двох відомих творів – «Житіє Бориса і Гліба» та «Житіє Феодосія Печерського», складених у кінці ХІ ст. або на початку ХІІ ст.

   Усесвітню славу Нестору принесла справа усього його життя – участь у літописанні Київської Русі. Він переробив зведення Никона (1073) та Іоанна (1093), опрацював низку нових усних і письмових джерел, довів розповідь до 1113 року, надав їй літературної форми. Так на початку ХІІ ст. виникла перша редакція «Повісті минулих літ».

Переглянути огляд «Нестор Літописець – перший вітчизняний історик»

   Колись цього дня, 9 листопада, віддавали до школи дітей. Батьки зі школи йшли до церкви та ставили свічку перед образом преподобного, вірячи, що він допоможе дитині вивчитися. І, що головне, вчитися все життя багато, старанно і завжди. Адже «користь від цього є велика», бо «Хто вчиться змолоду – не зазнає на старість голоду».

 

   Традиційно, у День української писемності та мови покладають квіти до пам’ятника Несторові-літописцю, відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою, проводять регіональні тематичні конкурси тощо; стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика – конкурс проводився за підтримки Міністерства освіти та науки України та Ліги українських меценатів (щорічна кількість учасників понад 5 млн із 20 країн світу).

   У День української писемності та мови, на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано з 2000 р. Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з’ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

 

ВИСЛОВИ ВІДОМИХ ЛЮДЕЙ ПРО МОВУ ТА ПИСЕМНІСТЬ

«Мов поганих не існує в світі, є лише погані язики»

Анатолій Бортняк

«Доля української мови – то є водночас й доля української держави й нації»

Ігор Лосєв

   «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову. Ми повинні бути свідомі того, що мовна проблема для нас актуальна і на початку ХХІ століття, і якщо ми не схаменемося, то матимемо дуже невтішну перспективу»

Ліна Костенко

«Мова росте елементарно, разом з душею народу»

Іван Франко

«Мова – це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова – це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам’ять, найцінніше надбання віків, мова – це ще й музика, мелодика, барви буття, сучасна художня, інтелектуальна і мислительська діяльність народу»

Олександр Олесь

«Мова – втiлення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любiмо ïï, вивчаймо ïï, розвиваймо ïï! Борiмося за красу мови, за правильнiсть мови, за приступнiсть мови, за багатство мови…»

Максим Рильський

«Мова – це наша національна ознака, в мові – наша культура, сутність нашої свідомості»

Іван Огієнко

«Поки живе мова – житиме й народ, як національність ... От чому мова завжди має таку велику вагу в національному рухові, от чому ставлять її на перше почесне місце серед головних наших питань»

Іван Огієнко‎

«Мова – це не тільки простий символ розуміння, бо вона витворюється в певній культурі, в певній традиції. В такому разі мова – це найясніший вираз нашої психіки, це найперша сторожа нашого психічного я...»

Іван Огієнко‎

«Мова вдосконалює серце і розум народу, розвиває їх»

Олесь Гончар

 «Доля нашої мови залежить і від того, як відгукнеться на рідне слово наша душа, як рідне слово бринітиме в цій душі, як воно житиме в ній»

Олесь Гончар

«Щоб мова тобі повністю відкрилася, маєш бути залюбленим в неї»

Олесь Гончар

«Щоб любити – треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити»

Василь Сухомлинський

Як парость виноградної лози,

Плекайте мову.

Пильно й ненастанно

Політь бур’ян.

Чистіша від сльози

Вона хай буде.

Вірно і слухняно

Нехай вона щоразу служить вам,

Хоч і живе своїм живим життям

Максим Рильський

«Засвоюючи рідну мову, дитина засвоює не самі тільки слова, їх сполучення та видозміни, але безліч понять, поглядів на речі, велику кількість думок, почуттів, художніх образів, логіку і філософію мови...»

Костянтин Ушинський

В землі віки лежала мова

І врешті вибилась на світ.

О мово, ночі колискова!

Прийми мій радісний привіт

Олександр Олесь

«Відчуваю й усвідомлюю, яка це красива й легка мова»

Ілля Репін

«Дивуєшся дорогоцінності мови нашої: в ній що не звук, то подарунок, все крупно, зернисто, як самі перла»

Микола Гоголь

«Чужу мову можна вивчити за шість років, а свою треба вчити все життя»

Франсуа Вольтер

«Эта мова величава и проста»

Володимир Маяковський

«Немає магії сильнішої, ніж магія слів»

Анатоль Франс

«Я дуже люблю ... народну українську мову, звучну, барвисту й таку м’яку».

Лев Толстой

Народні прислів’я:

Птицю пізнати по пір'ю, а людину по мові

Хто мови своєї цурається, хай сам себе стидається

Рідна мова – не полова: її за вітром не розвієш

Слово до слова – зложиться мова

 

Любімо свою рідну мову, мову наших батьків, мову нашої країни!


https://www.youtube.com/watch?v=kFQsBT6TK5Y


https://www.youtube.com/watch?v=rkGlyqHesyQhttps://www.youtube.com/watch?v=rkGlyqHesyQ




«Природа – це книга, яку треба читати серцем»


З 01 по 31 жовтня 2020 року у ліцеї №35 Ім. В.Шеймана пройшов Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом "Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів". Головною метою було привернути увагу до екологічних проблем і активізувати роботу бібліотеки з екологічної просвіти підростаючого покоління спільно з учасниками освітнього процесу.

 В межах місячника у шкільній бібліотеці була організована книжкова виставка «Екологія і ми».


Створення лепбуків «Екологія. Природа. Я.» - 8 клас


    
5 ті класи побували у  подорожі «Казковий світ природи»

 


   
Бібліотечний урок в 1 класі «Бібліотека зустрічає друзів»












- екологічне лото «Знай, люби, бережи»-2 клас


«Екологія природи- екологія душі»- виховний захід у 4 класі


Конкурс на кращий логотип до місячника

 

Всі заходи місячника були спрямовані на формування екологічної культури дітей та молоді.




Марафон "Прочитаю я вам казочку"








З 1 - 19 жовтня 2018 року проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек.
Гасло місячника: "Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини" (до 100-річчя від дня народження В. О. Сухомлинського).


Книжкова виставка "Василь Сухомлинський” 

Конкурси дитячих ілюстрацій до оповідань та казок В. О. Сухомлинського «Малюю улюблену казку”


Виставка дитячої творчості «Саморобки своїми руками»

Дог-шоу “Вухасті,хвостаті і вірні” (до дня захисту тварин) 2-Г кл.


Сторісек “Чарівна торбина” 2-В кл. Лялькова вистава “Червона Шапочка” Ш.Перро



Марафон “Прочитаю я вам казочку...” 3-Г кл


Буктрейлер до дня народження В. Сосюри


Віртуальна виставка до 100-річчя 

В.О. Сухомлинського



Звіт про проведення тижня дитячої та юнацької книги

З  02 по 06 квітня в школі проходив  тиждень  дитячої та юнацької книги. Протягом тижня було проведено багато цікавих та змістовних заходів, уроків, конкурсів, на яких діти показали свої знання, вміння, навички та творчі здібності.
Проводилась рейд перевірка підручників у 3-Б класі та показ відеороліка «Як зберегти книгу?»

В 1-В та 1-Г класі було проведено бібліотечній урок «Посвята в читачі».Присутні 37 дітей.
Учні взяли перші книжки для читання додому.
У 7 класі  пройшов  бібліоквест «Друзі книжок».

Також у  5 класах пройшов бібліотечний урок-вікторина «Чарівний світ казок». Діти з задоволенням приймали участь в літературній скриньці,тестовому лабіринті, бліц-конкурсі . Переможці  отримали    подарунки.
Активом бібліотеки була проведена інформаційна година «Книга - джерело знань» та оформлено книжкову виставку «Книга казкова – країна книжкова».


Віртуальна виставка-роздум "Рідна мова - божа благодать"


"Україна - єдина країна"















Воркшоп у Краматорську

Що таке воркшоп?» - спитаєте ви мене.
Так ось, воркшоп — це колективний навчальний захід, учасники якого отримують нові знання та навички в процесі динамічної групової роботи.
У Краматорську протягом 3 днів ( 29.03-31.03) проводився літературний воркшоп , зорієнтований на пошук натхнення для тих, хто хоче підвищити рівень власної літературної майстерності, відкрити в собі нове та незвичайне, познайомитися із сучасними письменниками, дізнатися про таємниці письменницької діяльності.
У рамках культурного обміну "Київська область-Донецька область ", а також
з метою популяризації українського художнього слова на Донеччині, протягом
29-31 березня 2016 року в Краматорську відбувся І Регіональний літературний воркшоп.
Організаторами цього освітнього проекту виступили: Управління освіти Краматорської міської ради, Східноукраїнська філія "Вся Україна читає дітям", молодіжна платформа «Вільна Хата».
Окремі слова подяки хочеться висловити О.О.Проселковій- це не тільки учитель, а й натхненник творчих задумів нашого міста. Вона продовжує дивувати всіх своєю наполегливістю, ерудованістю, захопленістю своєю справою.
29 берез

ня Центральна міська бібліотека для дітей ім.О.С.Пушкіна радо вітала на прес-конференції організаторів, письменницю Лесю Вороніну, учасників воркшопу, учителів та шанувальників письменниці.
Спочатку відбулося віртуальне знайомство з Лесею Вороніною (справжнє ім’я — Олена Анастасівна Вороніна), а потім з’явилася сама письменниця - авторка улюблених дитячих книжок «Суперагент 000», «Пригоди голубого папуги», «Хлюсь та інші», «Таємниця Чорного озера», «Таємне товариство боягузів», «Прибулець з країни Нямликів», «Нямлик і балакуча квіточка", «Сни Ганса Християна» та ін.
Вона розповіла про ідею створення чарівної книжки про Андерсена , бо цей казкар не тільки улюблений її письменник , а й геніальний казкар на всі віки .
У 2009 р. письменниця стала володарем першої премії VІ Московського міжнародного конкурсу «Мистецтво книги» у номінації «Книга для дітей та юнацтва» за книжку «Сни Ганса-Християна» і гран-прі Національного конкурсу «Краща книга України-2009» за книгу «Сни Ганса Християна». Цього ж року письменниця посіла ІІ місце на конкурсі «Книжковий дивосвіт України» за книжку «Сни Ганса Християна».
У 2010 р. — дипломант Всеукраїнського конкурсу романів, кіносценаріїв і п’єс «Коронація слова» 2010 року (книжка «У пошуках Оґопоґо».
Ось із якими секретами поділилася з нами Леся Вороніна:
1.Кожне слово має магічну дію.
2.У книжках повинно завжди перемагати добро.
3.Книга- найгеніальніший винахід людства, бо кожного читача робить співавтором.
4.Книга може співіснувати з різними видами мистецтва: кіно, театром…
5.Кожен письменник повинен мати почуття міри і смаку.
6.Будьте критичними до себе, читайте свої твори не тільки рідним, а й знайомим.
Прислухайтеся до критики інших, але не втрачайте віри у себе.
Усім нам було приємно спілкуватися із цією чудовою людиною, гарною жінкою і чарівною письменницею!!!


Воркшоп "Книжка врятує світ"

У рамках культурного обміну "Київська область - Донецька область (Краматорськ), а також з метою популяризації українського художнього слована Донеччині, протягом 29-31 березня 2016 року у Краматорську проходить І Регіональний літературний воркшоп для підлітків, програма якого спеціально розроблена для тих, хто хоче підвищити рівень власної літературної майстерності.
Учасники літворкшопу – діти, що починають писати власні твори - дізнаються про теоретичні засади літературної творчості та оволодіють практичним інструментарієм письма. Юнкорам студії «Плеяди» ЗОШ № 35 пощастило бути на відкритті цього грандіозного проекту прес-конференції в Дитячій центральній бібліотеці ім.Пушкіна з сучасною українською письменницею Лесею Вороніною – авторкою улюблених дитячих книжок «Суперагент 000», «Пригоди голубого папуги», «Хлюсь та інші», «Таємниця Чорного озера», «Таємне товариство боягузів», «Прибулець з країни Нямликів», «Нямлик і балакуча квіточка, «Сни Ганса Християна» та ін. Деякі твори Л. Вороніної вже увійшли до шкільної програми з літератури. І то не дивно, адже вона - лауреат багатьох літературних конкурсів: «Коронація слова», «Дитячий Портал», «Книжка року Бі-бі-сі», «Мистецтво книги», «Краща книга України-2009» та ін. Зустріч з письменницею була дуже теплою і цікавою. Вона на рівних спілкувалася з дітьми, розповідала історії з власного життєвого та творчого досвіду, відповіла на безліч їхніх запитань, іноді навіть провокаційного характеру. Завершилося спілкування автограф- та фотосесією з авторкою. Літературні зустрічі продовжилися в Дитячій центральній бібліотеці наступного дня. Юнкорам сподобалась прес-конференція з письменником Олександром Міхедом та кінорежисером Олександром Ратієм, а 31 березня відомий український письменник Любко Дереш поділився з гостями прес-конференції своїми ключовими цінностями та цікаво і доступно розповів про свої творчі наробки. Непідкупна щирість, розум, інтелект, власна свобода у всьому – ось творчий девіз цього чудового письменника.



Тиждень, присвячений Міжнародному дню рідної мови

21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови.
Урочисте святкування цієї визначної дати відбулося і у Краматорській загальноосвітній школі І - III ступенів з профільним навчанням №35.
Протягом тижня проводилися тематичні уроки, виховні години, на яких учні поглиблювали свої знання про мову, її розвиток, місце серед інших мов світу, а також знайомилися з шляхами підвищення культури мовлення, з мовними обов’язками громадян, з державними документами, що стосуються української мови.
Завершився тиждень святом «Відкрий, о рідна моя мово, свої скарбниці золоті », де пролунали вірші відомих українських поетів, сторінки «Скорботного календаря української мови»,інсценізація гуморески П. Глазового«У трамваї», пісні про українську мову.
У світі існує понад 6 тисяч мов. Кожна мова неповторна. Як не існує веселки без різнобарв’я кольорів, так не існує людства без барвистого вінка мов, однією з кращих квіток якого є наша українська мова — державна мова України. Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це мова…Рідна українська мова!
Проголошення незалежності дало право зайняти українській культурі належне їй місце. А основою, джерелом культури є мова. І той, хто не знає української мови або цурається її, прирікає себе на злиденність душі. 

У всі віки, у всі часи, на всіх перехрестях історії українська мова була тим скарбом народу, який нічим не можна замінити. Українська мова – це серце нації, а нація має своє обличчя, свій характер, свою культуру, мораль, честь і гідність, своє минуле, теперішнє і майбутнє. У рідному слові початок усіх початків людського буття. Пам'ятаймо завжди про це, бережімо, плекаймо, збагачуймо, примножуймо красу рідної мови. Бо людина, яка забула свою мову, не живе, а існує.

Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України!


  Что? Где? Почему?



«Выучи русский язык!» Под таким девизом прошел брейн-ринг между командами 7-х классов ОШ№35 в рамках «Тижня рідної мови».
- Ребята, а вы знаете, какие местоимения говорят о том, что ваши руки чистые? А что такое научный опыт? Вы умеете открыть лексическое значение фразеологизмов?
Все три команды отлично справлялись с любыми заданиями, предложенными ведущей. Семиклассники показали хорошую эрудицию, высокий уровень знаний русского языка. Места распределили так: 7А – первое место, 7В – второе, а 7Б – третье.

Леся Українка

 

Символ пам`яті

День вшанування пам'яті загиблих 10.02.2015 в місті Краматорську




Зустріч з ветеранами

12 лютого 2016 року напередодні річниц івиведення радянських військ з Афганістану учні ЗОШ № 35 зустрілися з воїнами-інтернаціоналістами. Традиційна зустріч з воїнами-ветеранами пройшла у теплій, зворушливій обстановці.












Бій під Крутами


Історія бою під Крутами у січні 1918 року та умови Брест-Литовського мирного договору.

Утворення Української Народної Республіки (ІІІ Універсал Української Центральної Ради від 20.11.1917) та проголошення її повної незалежності від Росії (ІV Універсал Центральної Ради України від 22.01.1918) стали закономірними етапами відновлення втраченої української державності. Водночас умови для розбудови Української держави були вкрай несприятливі: спричинені війною розруха та хаос, серйозні прорахунки керівництва молодої держави у сфері військового будівництва, поширення оманливих більшовицьких ідей серед значної частини населення. Але головною загрозою була політика Радянської Росії, яка не могла змиритися з існуванням самостійної України.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xs-HPc8mH5I

День Соборності України

Соборність України - одна з важливих тем історії України. Для українського народу, віками позбавленого своєї власної державності та розірваного на частини між сусідніми країнами, дана проблема завжди була особливо болючою й неймовірно складною.
Слово «соборність» включає в себе єдність і згуртованість. У слові «соборність» ми чуємо слово «собор». Ще великий український класик Олесь Гончар закликав: «Бережіть собори душ наших!».


До Міжнародного дня толерантності