Святкуємо в бібліотеці


14 лютого - Міжнародний день дарування книг 

В цей день прийнято дарувати книги всім...


День 14 лютого, безумовно, відомий, перш за все, як День святого Валентина або День усіх закоханих. Однак, росте число людей, які знають ще про одне свято, що відзначається в цей день.

Щорічно, починаючи з 2012 року, 14 лютого відзначається Міжнародний день дарування книг (International Book Giving Day), який об'єднує всіх, хто дарує книги дітям і прищеплює їм любов до читання. Є свята, які народилися, завдяки увазі ООН або інших громадських організацій до проблем міжнародного характеру, є державні свята, релігійні, професійні та інші. Так чи інакше, кожен з них має свою історію виникнення.

День дарування книг - свято, яке стало міжнародним не тільки по причині своєї глобальної суті, а й тому, що корінням своїми воно вийшло з народу, тобто ініціатива його появи належить одній звичайній людині - американці Еммі Бродмур - засновниці сайту дитячої книги в США.

Книжкова виставка "Подаруй книгу бібліотеці"

  


 Жага до читання не зменшилась і нині, адже жодна електронна книга не замінить паперового видання. І попри безмежні можливості, в інтернеті є не все. Тож книгозбірні – залишаються популярними, не в останню чергу і завдяки дарувальникам, котрі поповнюють книжкові фонди.

Шкільна бібліотека ліцею отримала в дарунок більше 50  примірників: книг.

Дякуємо всім за чудове поповнення!







Тиждень дитячої книги   


28 березня у дитячій центральній бібліотеці ім. О.С.Пушкіна відбулася презентація книжки Катерини Бабкіної та Марка Лівіна «Сила дівчат: маленькі історії великих вчинків». У бібліотеку були запрошені учні 4-В класу ЗОШ №35 (28 дітей), а також бібліотекарі шкіл міста.


Захід пройшов у дружній атмосфері,де про створення книжки розповіли співавтор книги Марк Лівін та кураторка проекту Катерина Котвіцька. Діти, що завітали на захід дуже позитивно зустріли книгу, та приймали активну участь у дискусії. Кожний присутній отримав у подарунок книгу.
Згідно з планом для учнів початкової школи 2-Акл. (25 учнів) було організовано екскурсію до Дитячої центральної бібліотеки ім.О.С.Пушкіна, де вони ознайомилися з різною
літературою, взяли участь в конкурсі «Казкові загадки»,розповіли ,як поводиться з книгою.

Шевченківські дні в ЗОШ №35


9 березня ЗОШ №35 відзначала День народження Великого Кобзаря, співця України Тараса Григоровича Шевченка. З нагоди цього свята вчителями української мови та літератури Домінецькою В.Л., Караван З.В., Сенчук І.В., Трошиною Г.П. та Ягодкіною Н.Л. було проведено багато різноманітних заходів. Учні 5-х класів взяли участь у літературно-мистецькому конкурсі «А почитай-но, сину, «Кобзаря…» (виразне читання поезій, демонстрація власних ілюстрацій до творів Т.Г.Шевченка). Для учнів 6-х класів був проведений тематичний ранок «Нам треба твого голосу, Тарасе» (конкурси, вікторини, ребуси). Учні 7-х класів показали свої знання з біографії і творчості поета в конкурсі «Що ми знаємо про Т.Г.Шевченка?». В усному журналі «Останній великий шлях Тараса на Україну» взяли участь учні 8-х класів. А для дев’ятикласників  був проведений брейн-ринг «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття».
Завершилося святкування цієї визначної події 10 березня урочистою лінійкою «У вінок Кобзареві» та участю команди ЗОШ №35 у міському етапі брейн-рингу, присвяченому Дню народження Т.Г.Шевченка, у складі Лісняк Дарини (5-А), Нечаєвої Софії (6-А), Люльки Арсенія (7-А), Окопної Катерини (8-А), Левакової Вероніки (9-А) та Скок Анни (9-А). Учні школи гідно захищали честь школи та посіли почесне ІІ місце. Вітаємо учасників та учителів з перемогою й бажаємо подальших успіхів.
Поет живе! Ми слухаєм його:
Ми чуєм заповіт його священний —
Учитися, кохати край стражденний
І не цуратись рідного, свого.
1 всі ми, скільки є, в душі своїй
Клялись тих дум не зраджувати зроду,
І справдимо ми заповіт святий,—
Поет живе в серцях свого народу!..
Володимир Самійленко
Брейн-ринг до Дня народження Т.Г.Шевченка  

3 березня 2017 року команда ЗОШ №35 брала участь у  брейн-ринзі, присвяченому Дню народження Т.Г.Шевченка. Серед шкіл округу №1 команда посіла ІІ місце. Вітаємо учнів, які гідно виступили в змаганнях: Дарину Лісняк (5-А), Нечаєву Софію (6-А), Люльку Арсенія (7-А), Окопну Катерину (8-А), Левакову Вероніку (9-А) та Скок Анну (9-А). Бажаємо подальших успіхів.









Міжнародний день рідної мови


Що є найцінніше в житті кожної людини? Рідна мати, рідна земля, рідна мова. У рідному слові початок усіх початків людського буття. Пам’ятаймо завжди про це, бережімо, плекаймо, збагачуймо, примножуймо красу рідної мови. Людина, яка забула свою мову, не живе, а існує.
21-го лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови. За недовгий час свого існування це свято вже стало традиційним, адже це один з тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу.     Заснування Дня рідної мови має велике значення, адже, за оцінками фахівців, із понад 6000 мов, які нині існують у світі, значна частина перебуває під загрозою зникнення у найближче десятиріччя. Щороку повністю перестають вживатися близько десяти мов. Для того, щоб мова не зникла, за свідченням науковців, необхідно, щоб нею спілкувалися принаймні сто тисяч людей. Міжнародний день рідної мови, проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО в листопаді 1999 року, вiдзначається щороку з лютого 2000 року для сприяння мовній і культурній різноманітності.
В Україні цей день відзначається з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку й використанню інших мов національних меншин України Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.
21 лютого 2017 року в ЗОШ №35 були проведені різноманітні заходи щодо відзначення Міжнародного дня рідної мови. 307 учнів школи написали диктант єдності «Україна – наша земля, наша Батьківщина». Також був проведений всеукраїнський конкурс з народознавства «Патріот». Серед учнів 5-6-х класів пройшов конкурс читців «Звучи, прекрасна наша мово!», переможцями якого стали учні: Лісняк Дарина (5-А), Трубіцина Арина (5-Б), Нечаєва Софія (6-А).
РІДНА МОВА В РІДНІЙ ШКОЛІ Рідна мова в рідній школі!  Що бринить нам чарівніш?  Що нам ближче і миліш  І дорожче в час недолі?  Рідна мова! Рідна мова!  Що в єдине нас злила, —  Перші матері слова,  Перша пісня колискова.  Як розлучимось з тобою,  Як забудем голос твій  І в Вітчизні дорогій  Говоритимем чужою?!  Краще нам німими стати,  Легше гори нам нести,  Ніж тебе розіп’ясти,  Наша мово, наша мати!  Ні! В кім думка прагне слова! Хто в майбутнім хоче жить,  Той всім серцем закричить: — В рідній школі — рідна мова!  І спасе того в недолі  Наша мрія золота,  Наше гасло і мета  — Рідна мова в рідній школі. О.  Олесь








Зустрічі з цікавими людьми

У Львові є «Форум Видавців»,
у Києві – «Книжковий Арсенал»,
у Запоріжжі – «Книжкова толока»,
а у місті Краматорську - «Книжковий форум на колесах»!
Саме сюди вирушила з презентацією книжки «Марта з вулиці святого Миколая» письменниця Дзвінка Матіяш. Це проект волонтерів громадської організації «Український світ» та проекту «Безкоштовні курси української мови», метою якого є популяризація української культури та літератури в різних регіонах країни.
9 жовтня у Центральній дитячій бібліотеці ім. О. Пушкіна відбулася зустріч письменниці Дзвінки Матіяш із учнями Краматорських загальноосвітніх шкіл.
Учні 8-Б класу ЗОШ № 35 уже вдруге зустрічаються із цією письменницею.  В минулому році вони брали участь у читацькому конкурсі «Зимові читання-2015» у рамках Всеукраїнського проекту «Вся Україна читає дітям», а тепер взяли участь у «Книжковому форумі на колесах».
На цій зустрічі учні мали можливість поспілкуватися з українською письменницею, задати їй свої запитання, ознайомитися з новинками книжок від українських видавництв: «Видавництво Старого Лева», «Зелений пес» та Видавничого дому «Києво-Могилянська академія», можна було придбати книги за видавничими цінами.
Учасники форуму отримали море емоцій і вражень, захопилися новинками української сучасної літератури, поповнили свої бібліотеки книгами нових авторів.



Книга сповнена тепла і гіркоти, книга колюча і ламана. Мова віршів проста й переконлива, як і має бути, коли говориш про такі важливі речі, як память і любов.
Зустріч з такою талановитою людиною заставляє замислитись над сенсом життя,обрати активну позицію.

Любов Якимчук-поетеса, прозаїк, сценарист,журналістка. Народилася у Луганській області у м.Первомайську. Закінчила факультет філології Луганського Національної Університету. Автор книжок « У чотирьох стінах(набір шпалерів)», «,як МОДА», «Абрикоси Донбасу».
Юнкорам студії «Плеяди» випала щаслива нагода- зустрітись з талановитою поетесою Любов Якимчук. В бібліотеці ім.О.Пушкіна вона презентувала свою нову книгу. «Моя книга називається «Абрикоси Донбасу». У ній йдеться про світ мого дитинства, бо я народилася на Луганщині, там вивчилась. Ця книга і про любов, і про війну, і про надію»,- говорить Любов Якимчук. Назва книги походить від однойменної поеми «Абрикоси Донбасу». Цікавий епіграф до поеми : «Там, де не ростуть абрикоси, починається Росія.» В збірці є вірші про війну без прикрас,неприємні, болючі. Вірші, як мешканці в окупованих містах Донбасу, яким нема куди втікати і яких ніхто не врятує від перманентної загрози їхньому житті.

Книга-моя жизнь
9 октября среди 7-х классов ОШ № 35 была проведена акция в стиле библиотечного флэшмоба «Книга-моя жизнь». Библиотекарь Елена Васильевна Жмыря сначала рассказала учащимся о пользе чтения, познакомила с историей возникновения книги, а школьники рисовали плакаты о книге, с удовольствием читали любимые произведения. Затем ученики вместе со своими плакатами вышли на улицу, чтобы привлечь внимание прохожих к чтению книг. Ребята скандировали: «Книга-моя жизнь!». Прохожие интересовались происходящим, читали плакаты, хвалили ребят за желание читать книги. Недаром флэшмоб еще называют «уличным театром».
В настоящее время модно быть здоровым и читающим. Вы знаете об этом, уважаемые читатели газеты? Да здравствует человек читающий!










                   Дню защитника Украины посвящается
Юнкоры студии «Плеяды» поздравляют учителей и юношей с Днем защитника Украины!


13 октября наша школа принимала гостей-участников военно-патриотической игры «Будущий воин». В игре принимали участие старшеклассники всех школ первого общеобразовательного округа. Строгим, но справедливым жюри игры стали военнослужащие Краматорского гарнизона – защитники аэродрома, среди которых выпускники ОШ № 35 – Горожанкин Марк и Климик Ярослав. Игра проходила в доброжелательной атмосфере, в ней не было победителей и побежденных. Были счастливые участники.